Zostań Gwiazdą Filmową

Pierwszy w Polsce internetowy talent show

Zostań Gwiazdą Filmową
– wszystko co chcieliście wiedzieć o programie

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie „Zostań Gwiazdą Filmową”.

Po raz pierwszy w Polsce internetowy aktorski talent show, który wyłoni odtwórców ważnych ról filmu fabularnego komedii francusko polskiej i zapewni uczestnictwo w festiwalu filmowym w Cannes! Szukamy osób do obsadzenia w czterech rolach do napisanego już scenariusza filmu „Ostatni Klaps”.

Jesteś oryginalny i kreatywny?

szukamy właśnie ciebie

 • od 1.10.2012 do 30.10.2012 – zgłaszajcie się na castingi
 • od 22.11.2012 – oglądajcie i głosujcie na filmy z przesłuchań Uczestników programu
 • idea projektu

  Internet na przestrzeni ostatnich 10 lat stał się najbardziej nośnym środkiem przekazu. Coraz więcej osób rezygnuje z oglądania telewizji, na korzyść Internetu. Program Zostań Gwiazdą Filmową wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom i jest pierwszym talent show prowadzonym on-line.

  Aby wziąć udział w programie wystarczy wysłać sms-a, zarejestrować się i wypełnić formularz na stronie www.zostangwiazdafilmowa.pl. Dzięki temu uczestnicy oszczędzają czas nie wyczekując w kilometrowych kolejkach na przesłuchanie oraz mogą pokazać swój talent z najlepszej strony, bez zbędnego stresu, tworząc w domowym zaciszu i wysyłając najlepszą wersję zgłoszenia.

  Selekcja Uczestników Programu przebiega w następujących etapach:

  • wstępna selekcja,
  • eliminacje,
  • półfinał
  • finał


  Spróbuj i TY

  Wstępna selekcja UczestnikówZe wszystkich przesłanych zgłoszeń, jury wybiera 640 osób (około 160 osób przypada na każde miasto, a po 40 osób na każdą rolę). Dlatego tak ważne jest kreatywne stworzenie tekstu i dobór zdjęć do zgłoszenia.

  EliminacjeCastingi odbędą się w czterech miastach Polski (Gdańsk, Poznań, Kraków, Warszawa).

  TERMINARZ CASTINGÓW

  • 06.11 – 08.11.2012 – SOPOT,
  • 10.11 – 12.11.2012 – POZNAŃ,
  • 14.11 – 16.11.2012 – KRAKÓW
  • 18.11 – 20.11.2012 – WARSZAWA

  Wkrótce podamy dokładne adresy miejsc gdzie odbędą się castingi. Dodatkowo osoby, które przejdą do następnego etapu będą poinformowane wiadomością e-mail o dokładnych miejscach oraz godzinach castingów


  Dwa pierwsze dni castingu będą polegały na wykonaniu przed kamerami krótkiej ok. 3 minutowej autoprezentacji. Uczestnicy mają tu dużą dowolność. Postaw na ciekawą prezentację swoich zdolności aktorskich. Następnie Jurorzy spośród 640 osób wybierają 160 Uczestników z każdego miasta, spośród których wskażą około 40 Uczestników na każdą role, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu.
  Trzeciego dnia castingów Uczestnicy wybrani przez jury, wykonują zadania aktorskie.

  Po zakończeniu castingów na stronie www.zostangwiazdafilmowa.pl zostanie zamieszczona autoprezentacja 160 osób, nagrana podczas dwóch pierwszych dni castingów. Będą to autoprezentację tych Uczestników, którzy przejdą eliminację i zakwalifikują się do trzeciego dnia castingów.
  Spośród filmików z udziałem 160 Uczestników w głosowaniu sms zostanie wybranych około 80 Uczestników (20 Uczestników na miasto, po 5 na każdą rolę), którzy kwalifikują się do półfinału.

  PółfinałBierze w nim udział około 80 Uczestników (po 20 Uczestników na miasto i po 5 na każdą rolę), których scenki z zadaniami aktorskimi, zarejestrowane trzeciego dnia castingów, zostaną zaprezentowane na stronie. W trakcie głosowania sms wyłonionych zostaje 16 Uczestników (4 Uczestników na miasto po 1 na jedną role), którzy kwalifikują się do finału.

  FinałW finale bierze udział 16 Uczestników wyłonionych w półfinale oraz kolejnych 8 Uczestników (4 z „dziką kartą” wybranych przez jurorów oraz kolejnych 4 Uczestnicy z największą liczbą głosów z głosowania na portalu facebook.com, które odbędzie się w dniach 18.01.2013-25.01.2013). Uczestnicy z „Dziką kartą” i uczestnicy wyłonieni poprzez głosowanie na facebook’u mogą kandydować na dowolne role.

  W finale weźmie udział 24 Uczestników, którzy wykonują zadania aktorskie (wskazane przez Organizatora) w obecności jury, rejestrowane przez kamery. Następnie 24 filmy z finału zostają zaprezentowane na naszej stronie i poddane głosowaniu sms. Czterej Uczestnicy, którzy uzyskają największą liczbę głosów do konkretnej roli, zostają zwycięzcami Programu.


  Reżyser o programie


NAGRODY

GŁOSUJESZ? TEŻ MOŻESZ WYGRAĆ JEDNĄ Z SETEK NAGRÓD


Główne nagrody w naszym programie to cztery role w filmie!
Zwycięzcy będą mogli zaistnieć na dużym ekranie i rozpocząć tym samym karierę aktorską! Zdjęcia do polsko francuskiej komedii rozpoczną się w marcu przyszłego roku.

Dodatkowo laureaci programu „Zostań Gwiazdą Filmową” pojadą na festiwal do Cannes, gdzie będą mogli zaprezentować się w środowisku filmowym od jak najlepszej strony. Kto wie, może zauważy ich reżyser, który zaproponuje im udział w dużej światowej lub europejskiej produkcji? To doskonała okazja by poznać największych i najlepszych w branży filmowej – my dajemy narzędzie, oni muszą je odpowiednio wykorzystać – Organizatorzy


  Role do obsadzenia to:

 • Rola 1 to: kobieta w wieku 18 – 25 lat, o ciekawej urodzie, kreatywna i wesoła.
 • Rola 2 to: kobieta w wieku 26 – 35 lat, energiczna, pewna siebie, dynamiczna.
 • Rola 3 to: mężczyzna w wieku 20-35 lat, spontaniczny i bezpośredni.
 • Rola 4 to: mężczyzna lub kobieta, w wieku 50-65 lat, charakterystyczny(-a), dowcipny(-a), sympatyczny(-a) i wesoły(-a).


Głosujesz? – też możesz wygrać nagrody

Nagrody dla głosujących to:

 • Nagrody główne: 2 dwuosobowe zaproszenia do Zamku na Skale w Trzebieszowicach (z wyżywieniem)
 • Nagrody dodatkowe: 2 jednoosobowe vouchery na zabieg pielęgnacyjny w jednym z salonów Clareny w: Warszawie, Wrocławiu lub Krakowie oraz 2 zestawy kosmetyków Clarena.