Zostań Gwiazdą Filmową

Pierwszy w Polsce internetowy talent show

Polish Excellent Night w Cannes

Polish Excellent Night w Cannes

Wielka Polska Gala na Lazurowym Wybrzeżu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes w 2013 roku będzie trwał od 15 do 26 maja. W tym czasie w luksusowym Hotelu Carlton, odległym zaledwie o 800 metrów od Pałacu Festiwalowego, już po raz trzeci organizujemy wielką imprezę promującą Polskę i jej kulturę. To Gala „Polish Excellent Night”, czyli Polska Wspaniała Noc na francuskiej Rivierze.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, medialnych i prestiżowych imprez na świecie. Ściąga na francuskie Lazurowe Wybrzeże tysiące ludzi, wśród nich najwybitniejsze postaci filmu, biznesu i show biznesu z całego świata. Wiele gwiazd i festiwalowych VIP-ów zatrzymuje się w słynnym, obchodzącym właśnie setne urodziny Hotelu InterContinental Carlton w Cannes, położonym w samym centrum festiwalowego życia, przy wysadzanym palmami eleganckim Bulwarze de la Croisette.
Ten kultowy już hotel od początku swojego istnienia był ulubionym miejscem wypoczynku europejskich arystokratów i najsławniejszych ludzi sztuki. A jego historia na zawsze związała się z festiwalem filmowym, gdy w 1946 roku użyczył swych wnętrz filmom, gwiazdom, reżyserom, bankietom i imprezom pierwszego międzynarodowego festiwalu. Od tego czasu, co roku w Carltonie mieszkają największe gwiazdy, odbywają się obrady jury, nawiązują znaczące dla kinematografii znajomości, łączą się biznesy. Fakt, że w tym właśnie legendarnym miejscu odbędzie się Polska Noc w Cannes, niezwykle nobilituje to wydarzenie, stające się już powoli tradycją festiwalu.

Teraz moda na Polskę
Ta przygotowywana z rozmachem impreza to wspaniała okazja do promocji należącej do wielkiej rodziny europejskiej nowoczesnej Polski. Do odczarowania jej wizerunku, jako kraju zacofanego, ubogiego i zakompleksionego. To szansa, by krok po kroku kreować modę na Polskę, inspirować znakomitych gości do spojrzenia z zainteresowaniem na nasz kraj. To możliwość, żeby przed światową elitą pochwalić się szybko rosnącą gospodarką kraju, jego bogatą, różnorodną i wysoką kulturą oraz olbrzymią liczbą twórczych, oryginalnych, podbijających świat artystów.
W maju przyszłego roku, w czasie 66 już Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, chcemy przedstawić gościom Polskiej Nocy naszych twórców filmowych, najlepszych architektów i ich prace, kompozytorów muzyki poważnej i rozrywkowej oraz wokalistów. Zainteresować ich polskim malarstwem współczesnym, zaprosić do obejrzenia pokazu mody znanego polskiego projektanta. A nawet uwieść sztuką kulinarną! Polski mistrz kuchni jednej z najwyżej ocenianych w kraju restauracji będzie serwował luksusowe, rodzime przysmaki oraz przygotowywał na oczach gości swoje autorskie potrawy w specjalnej strefie VIP przygotowanej dla 100 najważniejszych gości. Odbędzie się tam również show barmańskie – w wykonaniu mistrzów świata w takim widowisku.

Magiczne miejsca i wielka sztuka
Gali towarzyszyć będą pokazy fragmentów najsłynniejszych polskich filmów oraz najnowszych produkcji filmowych, a także wystawa fotograficzna prezentująca polskich artystów, którzy osiągnęli sukcesy na świecie. Na telebimach zaprezentujemy najpiękniejsze krajobrazy, pełne uroku miasteczka i miasta, a w nich magiczne miejsca, idealne na plenery filmowe dla produkcji z całego świata. Dużym atutem imprezy będzie możliwość bezpośredniego kontaktu polskich twórców z zagranicznymi producentami, reżyserami i aktorami w atmosferze sprzyjającej zawieraniu znajomości i rozmowom o sztuce.
Wszyscy goście Polskiej Nocy otrzymają eleganckie torby, zawierające materiały promujące Polskę, polskie kino i polską kuchnię, katalogi polskiego malarstwa współczesnego oraz płyty z polską muzyką współczesną.

Moc atrakcji trzeciej Gali
Gala Polska Noc w Cannes to wydarzenie, które na trwałe wpisuje się w harmonogram największych imprez prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Z roku na rok powiększa się grono stałych gości – gwiazd światowego kina, biznesu i show biznesu. Przychodzą na Galę, by w miłej, nieskrępowanej atmosferze spędzić czas, ale również dlatego, żeby poznać najnowsze i najciekawsze polskie projekty, propozycje i oferty. Ta impreza coraz realniej staje się światową platformą promocyjną dla wielu naszych artystów. Powstaje miejsce, które nie tylko w czasie Festiwalu, ale również po jego zakończeniu, będzie kojarzyło się z Polską ­- z tym, co u nas najwartościowsze i najpiękniejsze.
Miejsce, które już przyciąga światowe elity i o którym się mówi w kręgach artystycznych i biznesowych.
Trzecia edycja Gali, w maju 2013 roku, odbędzie się w luksusowej i eleganckiej oprawie. A scenariusz imprezy będzie tak skonstruowany,aby goście mogli uczestniczyć w części artystycznej, a jednocześnie odbywać spotkania i prowadzić rozmowy biznesowe czy dotyczące sztuki. Nasz program przewiduje bardzo wiele wyjątkowych atrakcji.

Zostań Mecenasem Kultury
Jedną z nich będzie organizowany w tym roku po raz pierwszy Wielki Konkurs „Mecenas Polskiej Kultury”. Jego zadaniem ma być wyróżnienie oraz promocja przedsiębiorstw i osób, które najbardziej wspierają polska kulturę oraz jej promocję za granicą. W czasie Gali w Cannes jego laureaci – osoby i instytucje – odbiorą statuetki „Mecenas Polskiej Kultury”.
Podczas imprezy przeprowadzimy również dużą akcję charytatywną. Będziemy chcieli wykorzystać obecność wielu znamienitych gości, w tym gwiazd z całego świata, by podczas licytacji podarowanych nam przez polskich twórców i biznesmenów wartościowych przedmiotów, zebrać fundusze na rzecz jednej z polskich fundacji.
Mamy już zapewnienie, że hotel Intercontinantal Carlton Cannes umieści Galę „Polska Noc w Cannes” na liście oficjalnych imprez Festiwalu i zaprosi na nią swoich najznakomitszych gości.

Nasi znakomici goście
Dwie poprzednie edycje Gali Polish Excellent Night odbyły się w Cannes 19 maja 2011 roku oraz 23 maja 2012 roku. Na każdej z nich bawiło się, dyskutowało i zawierało nowe znajomości ponad tysiąc osób! Wśród gości znaleźli się najwięksi na świecie producenci filmowi, min.: Tarak Ben Ammar , Avi Lerner, Jim Cardwell, Arianne Fraser, Dean Bentley, John Michaels, Ralpho Borgos, Arnold H Bruck, Mark L.Lester, Peter Naish, Andre Boisser, Danny Dimbort, Pascal Vicedomini, właściciel Fashion TV, Michel Adam, oraz dyrektorzy funduszy i instytutów filmowych z całej Europy. Przybyła duża grupa biznesmenów z całego świata, m.in.: Michael Strauss, Sigal Hillel, Jordan Barker, Lexa Cary, Jack Chen, Gustavo Vainstein, Nesim Hanson, czy Ofer Nimrodi oraz oczywiście także polscy biznesmeni, m.in.: Grzegorz Hajdarowicz, Sebastian Kulczyk, Mariusz Potaczała, Wojciech Fibak, Dariusz Michalczewski, Krzysztof Guzek, Piotr Woźniacki i Krzysztof Weka. Najwięksi polscy dystrybutorzy filmowi zaprosili na Galę swoich partnerów biznesowych z całego świata. Przybyli także reżyserzy: Fabien Pruvot, Jerzy Skolimowski, Jacek Boruch, Dariusz Gajewski, Marcin Wrona oraz aktorzy i aktorki: Andrzej Chyra, Katarzyna Glinka, Agnieszka Włodarczyk, Alicja Węgorzewska, Marcin Kwaśny, Paweł Deląg, Borys Szyc, Weronika Rosati. Wielkie poruszenie wywołało pojawienie się na jednej z imprez znakomitej aktorki Umy Thurman. Z radością odnotowaliśmy wizyty piosenkarki Myriam Fares, projektanta mody Prince Cassiusa, dyrektora wykonawczego Marche du Film Festiwalu Filmowego w Cannes, Jerome Paillarda, oraz jednego z najbardziej opiniotwórczych krytyków filmowych na świecie, Milosa Stehlika.


zobacz film z nocy Polish Excellent NightPolska Gala w Cannes 2011. Patron medialny gali: Fashion TV.


Polskie noce ogląda cały świat
Na Festiwal Filmowy do Cannes przyjeżdża co roku kilka tysięcy dziennikarzy i fotoreporterów. Pracują ekipy telewizyjne z kilkudziesięciu krajów świata. Media co roku interesują się też naszą imprezą i chętnie ją relacjonują za pośrednictwem internetu, telewizji, radia, prasy.
W ubiegłych latach na Gali gościliśmy dziennikarzy największych branżowych pism oraz międzynarodowych tytułów: „The Hollywood Reporter”, „The Variety”, „Screen”. W Internecie pojawiało się mnóstwo informacji o Polskich Nocach. Transmisja z nich ukazała się w wielu polskich i zagranicznych telewizjach. Każdego roku swoje obszerne relacje z wydarzenia ekskluzywna FashionTV emitowała na swojej antenie przeszło 100 razy. Miały okazję obejrzeć je więc miliony ludzi na całym świecie. Relacja na żywo z Gali była również relacjonowana na cały świat przez The Variety TV. A przybyłe na nasze imprezy ekipy telewizyjne z Indii, Kanady, Niemiec, USA i Francji przygotowały obszerne reportaże z nich dla swoich krajów. Dla polskich widzów świetne relacje z Gali przygotowywał Olivier Janiak, prowadzący program „Co za tydzień”, które emitowane były w TVN.
„Polish Excellent Night” opisywała także chętnie polska i francuska prasa, m.in. wysokonakładowy francuski tygodnik „Gala” zajmujący się życiem gwiazd, celebrytów i VIP-ów.

Tu kultura spotyka się z biznesem
Dzięki znakomitym gościom oraz stworzeniu przyjacielskiej i spontanicznej atmosfery, Gale „Polish Excellent Night” z roku na rok coraz lepiej spełniają swoje zadanie, stając się wręcz idealnym miejscem do poszerzania i utrwalania kontaktów biznesowych i kulturalnych Polaków z partnerami z całego świata. Z przyjemnością obserwujemy, że proponowany przez nas sposób promocji polskiej kultury i sztuki cieszy się coraz większym zainteresowaniem festiwalowych gości, że coraz chętniej odwiedzają naszą imprezę gwiazdy oraz ważne osobistości światowej kinematografii. Chcemy, by „Polska Noc w Cannes” również w 2013 roku zaprezentowała najwyższy poziom i urosła do rangi znaczącego wydarzenia, które co roku będzie stałym i wyczekiwanym elementem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Komentarze